Uşak Adsm'de Küçük Dokunuşlarla Gelen Büyük Değişimler

Uşak Adsm'de Küçük Dokunuşlarla Gelen Büyük Değişimler

Uşak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yapılan değişiklikler hakkında Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı bilgilendirmede bulundu.

A+A-

Yalçın Atlı, ADSM’de 2 yıllık süreçte aktif ünite sayısının ve hekim sayımın yüzde 50 oranında arttığını belirterek şunları söyledi; “Şu anda 28 aktif hekimle günlük çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülmektedir. Bir yıl önce nöbet hizmeti başlatılarak acil vakalara 24 saat hizmet verilmeye başlanılmıştır. Eskiyen kullanılması sorun oluşturan tıbbi cihazlar başta olmak üzere binamızın en alt deposundan tavan katına kadar tüm alanları iğneden ipliğe hasta ve personel memnuniyeti gözeterek düzenleme yoluna gidilmiş bu işler yapılırken devletimizin kaynakları da etkin ve verimli kullanılmıştır” dedi.

UŞAK ADSM’DE DEĞİŞİM SÜRECEK

Yalçın Atlı ADSM’de yapılan değişimin bunlarla kalmadığının altını çizerek sözlerine şunları da ekledi; “Protez laboratuvarı çalışma masaları standartlara göre düzenlendi ve çok az yerde bulunan teknolojik olarak 4 adet yüksek standartlarda diş protez tesfiye masası kuruldu ve doğalgaz sistemine bağlanarak tasarruf sağlandı. Merkezimize gece plağı cihazı alınarak, bruksizm (Uyku esnasında diş gıcırdatma) hastalarının tedavisi de yapılmaktadır. Görüntüleme birimimize fosfor plak cihazı alınarak hasta filmleri dijital ortama aktarılıp ünitelerimize aldığımız dokunmatik ekran ile hekimlerimize ulaştırılmakta ve hastalarımıza bu filmler istendiğinde cd ortamında sunulmaktadır” ifadelerini kullandı.

Merkezde engelli hastalarda unutulmayarak karşılama görevlisi tarafından karşılanırken ayrıca A ve B blok girişlerinde hastane krokisinin bulunduğu görme engelliler için özel Braille alfabesi ile hazırlandığı belirtildi. Yalçın Atlı, son olarak olağanüstü gayret ve başarılı çalışmalardan dolayı yönetim ve personellere teşekkür ettiğini söyleyerek, “Hastalarımızın, doğru zamanda, doğru tedaviyle buluştuğu, daha güzel bir gülümseme için referans bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olma çabamızı sürdürme bilinciyle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Bu haber toplam 338 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.