Kredi Çekeceklere Kötü Haber: Yeni Masraf Çıktı!

Bankaların kredi çekenlerden aldığı masraf, dosya ve komisyon ücretleri çıkan yasayla birlikte sınırlandırılmıştı. Bankalar bu kapsamda yeni bir ücretli hizmet kalemi buldu. Bir banka, kendisine başvuruda bulunan müşterisinden Teklif Hazırlama Ücreti kesintisi yapacak.

Türkiye'de bankacılık sektörü her türlü hizmet kolunda yeni ürün ve programlar altına imza atarken, kimi bankalar ise müşteri memnuniyeti konusunda kendini oldukça geriye atıyor. Sektörün en önemli bankalarından birinin ticari kredi başvuruunda bulunan müşterisinin hesabından kesinti yaptığı ücretin adı "THU" olarak kayda geçti. THU'nun ne olduğunu soran müşteriye ise verilen cevap "Teklif Hazırlama Ücreti" oldu. Yapılan kesinti ise 50.000 TL'lik kredi için tam "500 TL"

Bu kesintinin diğer tüm bankalar tarafından uygulanıp uygulanmayacağı büyük merak konusu olmuş durumda. Şuanda konuyla ilgili herhangi bir kredi kuruluşundan açıklama gelmedi.

21 Ekim 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.